27 Ağustos 2012 Pazartesi

THE TSUKIJI MARKET yani TOKYO BALIK PAZARI

The TSUKIJI MARKET.TOKYO METROPOLITAN CENTRAL WHOLESALE MARKET

Tsukiji Balık Pazarı dünyanın en büyük balık hali olarak selamlıyor Tokyo'yu her gün yeniden ve yeniden. Şehirseverlerin sessizce ve mümkün olduğunca ayakaltında dolaşmadan keşfetmesi için. Neler neler satılmıyor ki tezgahlarda. Bir kısmını tanıyorum, bir kısmını yemekten büyük bir keyif alıyorum, ama, utanarak söylemeliyim bir deniz memleketi kızı olarak büyük bir kısmını da tanımıyorum tezgahta duran ve bazen korkarak fotoğrafladığım asla yiyemeyeceğim deniz canlılarını. 
Sabah çok erken gidilmesi gerekiyor Tsukiji'ye. Bunu öğrenince tur arkadaşlarımızla otelden çıkış saatini sabah 4 !!! olarak belirledik, uyanamama korkusuyla uyuduk o gece, tavşan uykularımızı takınarak. Zaten sadece 6 Şehirkolik olabildik Tokyo'nun Balık Pazarını keşfe hazır. 
Kesinlikle yaşanması gereken bir deneyim. Uykusuzluğa da, taksiye verdiğiniz oldukça yüksek ücrete de değiyor doğrusu. Ruhunuz karşılığını fazlası ile alıyor.  Yolunuz Tokyo'ya düşerse gidin ve ruhunuzu doyurun, akşam yiyeceğiniz *** yılan balıklı Suşi ile zaten karnınız da doyacaktır... 

*** Eşim , özellikle " Yılan Balıklı Suşi" den yana kullandı Suşi seçimlerinden sonra oyunu .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder