10 Haziran 2012 Pazar

EL İZİ - YENİ TASARIMLAR

YENİ TASARIMLAR

POBLE ESPANYOL

Barcelona'yı gezerken, görülmesi gereken yerlerden biri Poble Espanyol. Burası, Montjuic Tepesine çıkan yol üzerinde, yapay olarak kurulmuş İspanyol Köyü. Köy dediysek, başka bir köy burası. 1929'da Uluslararası Fuar alanı olarak İspanya'nın tüm bölgelerindeki mimari tarzlarını birarada göstermek üzere inşa edilmiş Poble Espanyol. Fuar bitiminde kaldırılması planlanan bu Köy, yıkılmamış ve Açık Hava Müzesine dönüştürülmüş tam aksine.
Poble Espanyol'e giriş için kişi başı 9.5 Euro ödüyorsunuz ve Kale kapısından giriyorsunuz bu İspanyol Mimarisindeki tüm örnekleri bir arada barındıran alışveriş Köyüne. Neler yok ki !
Elişi mağazalarından, butik çikolatacılara, Venedik maskçılarından, espadrilcilere, camcılardan, müzik aletlerine kadar pek çok mağaza ve restaurant karşılıyor sizi. En keyif aldığım dükkan çikolata dükkanı oldu bu arada. Hangisini alacağınıza karar veremediğiniz yüzlerce çikolata arasından, uzun bir süre sonra yaptığınız seçimin yanına, kahvenizi de ısmarlıyorsunuz ve bu lezzetleri etrafın sessizliğini dinleyerek büyük bir keyifle yiyorsunuz, bütün yorgunluk terk ediyor bedeninizi.  Günün tadını çıkartıyorsunuz  kısaca. Çok sakin, çok kendine özgü Poble Espanyol. Burayı dolaşmasaydım bir yanı eksik kalırdı Barcelona'nın. 

Leziz çikolataların yapıldığı Çukulata Dükkanı
Poble Espanyol Tiyatro Girişi