10 Haziran 2012 Pazar

ELİZİ

10.06.2012 YENİ TASARIMLAR ...

UÇAN SÜPÜRGE - Eklenmiş, http://naifce.com/?p=652

Barcelonayı gezerken, görülmesi gereken yerlerden biri Poble Espanyol. Burası, Mont Juice Tepesine çıkan yol üzerinde, yapay olarak kurulmuş İspanyol Köyü. Köy dediysek, başka bir köy burası. 1929'da Uluslararası Fuar alanı olarak, İspanya'nın tüm bölgelerindeki mimari tarzları birarada göstermek üzere inşa edilmiş Poble Espanyol. Fuar bitiminde kaldırılması planlanan bu Köy, yıkılmamış ve Açık Hava Müzesine dönüştürülmüş tam aksine.
Poble Espanyol'e giriş için kişi başı 9.5 Euro ödüyorsunuz ve Kale kapısından giriyorsunuz bu İspanyol Mimarisindeki tüm örnekleri birarada barındıran Alışveriş Köyüne. Neler yok ki !
Elişi Mağazalarından, Butik Çukulatacılara, Venedik Maskçılarından, Espadrilcilere, Camcılardan, Müzik Aletlerine kadar pek çok mağaza ve Restaurant karşılıyor sizi. En keyif aldığım Dükkan Çukulata dükkanı oldu bu arada. Hangisini alacağınıza karar veremediğiniz yüzlerce çukulata arasından, uzun bir süre sonra yaptığınız seçimin yanına, kahvenizi de ısmarlıyorsunuz ve bu lezzetleri etrafın sessizliğini dinliyerek büyük bir keyifle yiyorsunuz,  bütün yorgunluğunuz terkediyor bedeninizi.  Günün tadını çıkartıyorsunuz  kısaca. Çok sakin, çok kendine özgü Poble Espanyol. Burayı dolaşmasaydım bir yanı eksik kalırdı Barcelona'nın. 

Leziz Çukulataların yapıldığı Çukulata Dükkanı
Poble Espanyol Tiyatro Girişi