12 Mayıs 2015 Salı

MARC LEVY - BİRBİRİMİZE SÖYLEYEMEDİĞİMİZ ONCA ŞEY


Marc Levy okumak bana iyi geliyor, bir yandan kitap bitsin istiyorum, bir yandan da bitirmemek için ne gelirse elimden ardıma koymuyorum...
"Birbirimize Söyleyemediğimiz Onca Şey" ile Marv Levy yine yürekleri eziyor geçiyor. Görüşmediği Babasını yıllardan sonra düğününe çağıran Julia'ya, Babasının sekreteri "ne yazık ki babasının düğüne katılamayacağını" bildirir. Çünkü, düğün günü babasının cenazesi kaldırılacaktır ve kitap Julia'nın Babasının Paris'te öldüğünü öğrenmesi ile bambaşka bir hikayeye dönüşüyor. 
Düğünü iptal eden Julia, Babası ile Kanada'dan Paris'e, Paris'ten Berlin'e, Berlin'den New York'a kadar pek çok sırrın çözüldüğü çok ilginç bir yolculuğa çıkıyor. Üstelik, cenazeden hemen sonra ve Babası ile birlikte...  
    

KOLEKSİYON

                                                                        12.05.2015Kapadokya seyahati esnasında, Koleksiyonuma Yüksükler bulup, bu sabah armağan eden Sevgili Selda Hanım'a -üstelik henüz yüzyüze görüşüp, tanışma fırsatı bulamadığımız halde- güzel ve nazik hediyeleri için bir kez de nAifcaracılığı ile teşekkür etmek istiyorum. 
Böyle insanların varlığı hayatı renklendiriyor. 

Kapadokya'ya 2 kez gitmiş olmakla beraber Yüksüğünü bulamamıştım, Koleksiyonumdaki önemli bir boşluğu doldurdu Selda Hanım Kapadokya Yüksüğü ile. Çok teşekkürler.