20 Şubat 2013 Çarşamba

DISNEY STORE ROMA

ROMA'da yanınızda küçük bir hanımefendi veya beyefendi ile dolaşıyorsanız, onların da gönlünü yapmanız için en az 2 seçeneğiniz var. Biri Bioparco ve Hayvanat Bahçesi, diğeri Disney Store.
Zaten, siz gezi planınıza Disney Store'u almasanız bile o küçük şeytanlar, Roma'da bir Disney varlığı olduğunu hemen hissediyorlar, kah başka çocukların ellerindeki alışveriş torbalarından, kah Roma'lı çocukların şapkalarından...
17 yaşındaki kızım da Disney Store olduğunu öğrenince durur mu !!! 4. Roma günümüzde soluğu Disney Store'da aldık ve önümüzdeki birkaç yılın Doğumgünü, Bayram, Yeniyıl ve Karne :)) hediyelerini buradan aldırdı bize :)) Dayanamayıp eve de çeşitli Disney ürünleri aldım tabii ki büyük bir çocuk olarak . 


Minnie'nin 2012 yeni yıl kreasyonu   

ROMA'daki Disney Store'un konsepti eski Roma. Mickey, Minnie, Donald Duck eski Roma kıyafetleri ile süslüyor dükkanı .
Adres : 
The Disney Store 
Via del Corso 165 
00186 ROMA 
   ***Fotoğraflar ;  nAifce tarafından 2012 Ekim Ayında ROMA - VATİKAN - NAPOLİ ve POMPEİ ' de  çekilmiştir ...  

YÜREĞİMDE TAŞIDIĞIM ŞEHİRLER ; ROMARoma ; savaşçı , kültürlü ve entellektüel ama geleneklerine de bağlı , tarzı olan ve kendi doğruları ile dünyayı yöneten , sınırsız ve zamansız , hem genç , hem yaşlı  , ama tavrı daima aşktan yana  , mutlu ve enerjik kısaca o bir erkek . İlk görüşte aşık oluyorsunuz Roma'ya . Yıldırım aşkı bu ve yüreğinizde tarif edilemez bir tutku , dolaşırken . Her anından ayrı bir haz alıyorsunuz . Roma size dünya tarihinin büyük bir bölümünü yaşatıyor kaldığınız süre boyunca . İlk çağlardan bugüne kadar uygarlığın adım adım ilerleyişini sunuyor önünüze . Kah çocuksu bir heyecanla , kah yaşınızın olgunluğuyla bayılıyorsunuz bu adama .
Dünya'da başka bir şehir var mıdır içinde bir de Ülke yaşatan ? Roma bunu da yapıyor  ve  sınırları içinde bir ülkeyi barındırıyor , koruyor , kolluyor . Vatikan'dan aldığı güçle daha bir Maçolaşıyor Roma , ya da tersten okunuşu ile amoR ... Kimlerle tanışmıyorsunuz ki meydanlarında , çeşmelerinde , kiliselerinde , Bioparco'daki hayvanat bahçesinde , sokaklarında , birbirinden şık ve ünlü mağazalarında . Kah Michelangelo giriyor hayatınıza , kah Rafael , tam Bernini'ye selam verirken , Sezar tüm ağırbaşlılığıyla sahnede yerini alıyor , o sırada Fellini Roma'sını çekmekte . Üstad Leonardo , öğrencilerine insan vücuduna dair çalışmalarını aktarmakta , bir yandan Vatikan'ın karşıt fikirlerini ve yasaklamalarını göğüslerken . İçinizi ürpertiyor yasaklamalar , her nerede ve her ne için olursa olsun . Gözünüz , Piazza Venezia'da büyük kalabalığa takıldığında ise biliyorsunuz karşınızda dünyanın en Faşist liderlerinden Andrea Mussolini ya da kısaca Duce boy göstermekte . Novano meydanında , Sophia LOREN ve VİVALDİ şaraplarını yudumlamakta . Via Corso'da ise Disney'in biribirinden ünlü kahramanları sizi dansa davet ediyor .
Roma , Avrupa'nın tarih ve heykel başkenti , büyülü Şehir . Siz de  " Geçmişin ayak izlerine basarak kendi izini bırakmayı seven Şehirkoliklerdenseniz" Roma'da ara sokaklarda Gladyatörlerin izinin üzerinden yürüyün , ayak iziniz örtsün üzerini geçmişin , bütünleşin bu yakışıklı adamla ...

Colosseum  - Roma

Roma Forum'daki Titus Kemeri 
Santa Maria degli Angeli e dei Martiri Bazilikasının
Giriş Kapısı 
Vatikan'daki heykellerden birinde büyülendiğim
ayak detayı 
Vatikan Müzelerini gezmeden Roma'yı anlayamazsınız
Castel Sant'Angelo
Vittorio Emanuele II - Meçhul Asker Anıtı nam-ı diğer
Düğün Pastası ( rengi çok beyaz kaldığı için )
bir diğer adı da Daktilo  

"Mermer Ayak" sokağını anlamlandıran
bir heykelden arta kalan mermer ayak  
Bernini tarafından yapılan "Dört Nehir Çeşmesi"
Çeşmenin orijinal ismi "Fontana dei Quattro Fiumi
Navona meydanında 
Fontana dei Quattro Fiumi 
La Fontana del Moro Çeşmesi
Navona Meydanında 
La Fontana del Moro Çeşmesi
Ara sokaklardaki kapılardan detaylar 
Ünlü ve birbirinden şık ama el yakan
dükkanların bulunduğu Condotti Caddesi 
Aşk Çeşmesinin bulunduğu meydandaki Pizzacılardaki
seçenekleriniz

Halloween zamanı sokaklar biraz daha neşeli 
Bioparco'daki Hayvanat Bahçesinin koca çocuğu 


Hipopotam da Roma Hayvanat Bahçesinin Sakinlerinden 

 La Fontana di Trevi ya da ünlü Aşk Çeşmesi

***Fotoğraflar ;  nAifce tarafından 2012 Ekim Ayında ROMA - VATİKAN - NAPOLİ ve POMPEİ ' de  çekilmiştir ...