30 Nisan 2015 Perşembe

MAEVE BINCHY - KÜÇÜK BİR KIŞ MASALIMaeve Binchy'nin bütün kitaplarını okudum ama, en keyif alarak okuduğum "Küçük Bir Kış Masalı" oldu. 
İrlanda'da küçük bir sahil Kasabası olan Stoneybridge'de, Kasaba halkı ve yakın çevresine karşı gelerek, hayallerinin peşinden koşan bir kadının, Chicky Starr'ın hayata geçirdiği Otelinin ve konuklarının hikayesi "Küçük Bir Kış Masalı". Konukların kimisi neşelendiriyor okurken, kimisinde  hüzün kaplıyor içinizi. 
Sayfaları hızlı hızlı tüketip son sayfa bittiğinde "Bir Şehrin hikayesini; Şehrin Yazar'ının kitaplarından öğrenmeyisever bir Şehirkolik" olarak İrlanda ve Stoneybridge "Gidilecek yerler listesinde" yerini alıyor...
Maeve Binchy severler kaçırmamalı.    


2 yorum:

  1. Maeve Binchy'e bir dönem inanılmaz şekilde kafaya takmıştım. Her çıkarttığı kitabı alıp İrlanda'nın sokaklarında deyim yerindeyse gezintiye çıkıyordum. Ama sürekli kendini tekrar etmesinden bir süre sonunda sıkılmaya başladım. Benzer şeyi Ahmet Ümit ve Paulo Coelho'da da yaşamışlığım var elbette.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet yorumunuza katılıyorum ama, "Küçük Bir Kış Masalı" yine de okunmayı hakediyor Maeve Binchy'i severler tarafından.

      Sil