9 Nisan 2014 Çarşamba

İSTANBUL'da LALE ZAMANI

Bugünlerde ara verin; yaptığınız ne varsa, hepsine ve kendiniz için birşey yapın. Göztepe Parkına gidin, Lalelerle zaman geçirin. Herbir Lale, papatya, sarı kadeh, orman gülü, manolya ve sayamadığım ne kadar çiçek ve ağaç varsa, girsin hayatınıza, şenlendirsin. Cennette hissedin kendinizi. 
Hem Cumartesi Göztepe Parkındaydım, hem de Pazar. Hala hızımı alamadım ama, yetmedi, aklım Lalelere takıldı kaldı, bir de Red Kid, Düldül ve Daltonlara ...   
BU GÜZELLİĞİ YAŞATAN, GÖZTEPE PARKINDA EMEĞİ OLAN HERKESE YÜREKTEN TEŞEKKÜRLER... 

*** Fotoğraflar ;  nAifce tarafından 05.04.2014 ve 06.04.2014 tarihlerinde GÖZTEPE PARKINDA çekilmiştir. 

2 yorum:

  1. göztepe parkı, eskiden ağaçlarla doluymuş. fotoğrafını görmüştüm. laleleri ne kadar çok sevsem de, o ağaçları neden kesmişler anlayabilmiş değilim. bu nedenle, istanbul büyük şehir belediyesine kesinlikle teşekkür etmiyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ağaçlar tarafından bakınca çok haklısın... Ağaçları kesince zaten bütün güzelliği yok etmişler, laleler amacına ulaşamıyor bu durumda! Şimdi çok üzüldüm, ağaç kesip, Lale dikmek ... Yazımı şöyle sonlandırmam gerekiyor sanırım : Sen de güzelsin Kraliçem ama, ormanda yaşayan AĞAÇLAR daha güzel... Seni çok seviyorum 4. Tekil Şahıs :)

      Sil