29 Temmuz 2012 Pazar

VİYANA İMPARATORLUK ARABALARI MÜZESİ

VİYANA İMPARATORLUK ARABALARI MÜZESİ

                
Viyana ; klasik müzikle şekillenmiş zarifliği, Habsburg'ların şehre siluetini kazandırdığı sarayları ile birleşiyor ve Avrupa'nın kültürel "öz" başkenti olarak yerleşiyor baş köşedeki koltuğuna pek çok şehri geride bırakarak. Viyana'da Habsburg'lara ait pek çok saray, müze ve yapı var ama müzelerden biri diğerlerinden bir kaç adım öne çıktı benim için Viyana'yı dolaştıkça. Her şehirde olduğu gibi "Şehri Popüler Kimliği ile tanımak yerine, gizlerini araştıran Şehirkoliklerdenseniz", Schönbrunn Sarayında " İmparatorluk Arabaları Müzesi" en ilginizi çeken yer olacaktır. 
Imperial Carriage Museum
Müzenin içinde fotograf çekmek yasak olduğundan, konuya dahil edeceğim resimlerim yok gerçi. ( Fotograf çekemediği zaman hep bir yanı eksik kalıyor anlatımların, yazılara ruhunu ekleyemiyor insan yasaklar karşısında sanırım !!!) 
İmparatorluğa ait düğün arabalarından, cenaze arabalarına, tören arabalarından, kar kızaklarına, Habsburg Prens ve Prenseslerinin arabalarından, çocuk arabalarına kadar  ( ki Napoleon'un çocuklarının arabaları da sergide yeralıyor ) Saray'a ait tüm araçlar sergileniyor bu müzede, çok ilginç bir müze . 
                                       


    Viyana'da, gezmekten asla pişmanlık duymayacağınız bir yer burası .

                        Adres : Schloss Schönbrunn , 1130 - Viyana 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder