25 Mayıs 2012 Cuma

ELS QUADRE GATS yada 4 CATS yani 4 KEDİ RESTAURANT

Flamenco bitince, Palau Musica'nın fotoğraflarını çekmeye devam ettik. Karnımız acıkınca gideceğimiz adres belliydi bu defa. Şapkamızı, Pablo Picasso'nun tercihlerine çıkartmak istiyorduk. Bunun anlamı 4 Cats'de aldık soluğu. 4 Cats ( Katalanca adı : Els Quadre Gats ), 1897 yılından beri faaliyette olan cafe-restaurant, picasso müdavimlerinden buranın .

İşte 4 Cats Cafe-Restaurant   http://www.4gats.com/  


Garsonları oldukça ukala ve ebeveyn tavrı ile yaklaşsalar da, burası Picasso'nun müdavimi olduğu, sergi açtığı entellektüel bir ortam. Barcelona'daki önemli cafe - restaurantlardan biri.
Masanıza oturunca önce zeytin servis ediyorlar. 4 cats de tercihim " escalivada ( roast pepper, onion and eggplant ) with tuna oldu, sevgili yeğenim "spinach and ricotta ravioli with cheese cream" ısmarladı. Birer kadeh beyaz ve kırmızı şarap içtik sonrasında da kahvelerimiz geldi. Amaç, yemek yemekten çok, Pisacco'nun teneffüs ettiği havayı teneffüs etmekti.  
4 Cats'den çıkınca yine la Rambla yollarını arşınladık. Yorulduğumuzda, Catalunya Meydanında birer kahve ve Pasta ile geceyi bitirdik ve metro ile otelimize döndük. 

4 yorum:

 1. bu cafe Barcelona barcelona filminin bir sahnesinde mekan olarak kullanildi ve ben barcelonada o ara sokagi bulup sabahin korunde kapiya dauandim kahvalti yapicam burda diye:))

  YanıtlaSil
 2. Barcelona barcelona filmini seyretmemiş olmaktan üzüntü duydum şuan ... İlk seyredeceklerimin içine aldım ... Bu bilgi için teşekkürler ...
  Anladığım kadarıyla sizin de uçan süpürgeniz var , dolaşıyorsunuz onunla ... :))
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Poble Espanyol'daki çikolatalardan sonra, ağız tadı olarak beni en çok burası memnun etti. Gözlüğüm de 4Cats bardağının yanına çok yakışmış :D

  YanıtlaSil
 4. Gözlüklü resmi özellikle seçtim , ben de çok beğendim ... Çikolataları ayrıca yazacağım zaten , ve evet yediğimiz en güzel yemek 4 Cats'deydi ... Hem lezzet olarak , hem ortam olarak ...

  YanıtlaSil