15 Nisan 2012 Pazar

MUSEO DE CERA DE BARCELONA yada BARSELONA MUMYA MÜZESİ

BARCELONA MUMYA MÜZESİ
MUSEO DE CERA DE BARSELONA
Barcelona Mumya Müzesi, La Rambla Caddesinin üzerinde selamlıyor Barcelona'yı her sabah. İçeriye girdiğiniz andan itibaren unutuyorsunuz herşeyi. Sadece o an ve sanıyorsunuz ki o an hayatın olağan akışıdır. Kapıdan girişte sizi Papa John Paul II karşılıyor. 1.Kata girdiğinizde kimler yok ki. İran Şahı Rıza Pehlevi ve Farah Diba, Prenses Diana, Chopin, Pinokyo, Alice, Kırmızı Başlıklı Kız, Dünya siyasetinin en renkli simaları ve içlerinde tabiiki CHE ( çok benzemesede ), Dali, Picasso, Einstein, Antonius ve Kleopatra, Napoleon ve Josephine, Beethoven, Prens Charles ve Camilla. Liste uzayıp gidiyor .

Papa II. John PAUL
Müzenin Giriş Kapısındaki Vale
Müzisyenler 
Masal Kahramanları 
Dünya Liderleri I ( Bazı Liderleri Onaylamasak da ) 
Dünya Liderleri II 
Antonius ve Kleopatra
Napoleon ve Josephine
Düşünür, Yazar, Bilimadamları 
Pablo PİCASSO
Salvador DALİ
2.Kata çıkarken karşınıza Yoko Ono ve John Lennon çıkıyor. İstediğiniz kadar fotoğraf çektiriyorsunuz bu ilginç çiftle, sizi durdurmaya kalkmıyorlar.
Yoko ONO ve John LENNON
2. katta Palyaçolar var, renkli görüntüleriyle. İnsan İspanya'da olur da Don Quijote ve Sancho Panza ile tanışmadan olur mu ? Hatta yeldeğirmenlerinin yanında ve Bayan Dulcinee de varken tanışıyorsunuz bu kahramanlarla. Sevinciniz kısa sürüyor çünkü, bir Matadorun ölümüne tanıklık ediyorsunuz, her ne kadar, karşı da olsanız Matador'lara. Sonuçta hiçbir canlı böyle bir ölümü hak etmiyor. Bu bölümde çok fazla kalınamıyor, hızla geçiyorsunuz ve sırada Flamenco dansçısı olan Çingeler var. Birden bire, polis sirenleri çalmaya başlıyor. Nutkunuz tutuluyor acaba ne oldu diye. Bir de bakıyorsunuz bir banka soyuluyor, 1950'lerden kalma soyguncular tarafından. Kah mağara devri insanlarının yanında buluyorsunuz kendinizi, kah bir denizaltıda.
Denizaltından çıkıp nefes alacağım sanırsanız yanılırsınız, bu defa bir uzay aracında yıldız Savaşlarının figüranı oluyorsunuz. Büyülü bir dünya burası . Leonardo Üstad ( Kanımca gelmiş geçmiş en büyük İnsanoğlu ) uğurluyor sizi ve istemesenizde ayrılıyorsunuz yeni dostlarınızdan.
Palyaçolar 
Bu veda Boğaya değil Matador'a ...
Don Quijote, Sancha Panza ve Dulcinee
Steven SPİELBERG
İbn-i BATUTA
Mağara Devri
El GRECO 
Flamenco Dansçıları
Alfred HITCHCOCK
Jean D'arc
Leonardo da VİNCİ
Artık yoruldunuz güzel bir sangria içme ve biraz dinlenme vakti. Mumya Müzesinin çıkışında sizi bekleyen "El Bosc de les Fades" bu iş için mükemmel bir atmosfer. Bu cafenin ilginç dekorasyonu mutlaka görülmeli. Mağara cafe burası ve ilginç ağaçların, orman perilerinin arasında gideriyorsunuz yorgunluğunuzu .


Mumya Müzesinin karşısındaki ilginç Cafe 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder